Меню сайту
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні наш сайт відвідали:
Головна » Статті » УЧНІВСЬКА СТОРІНКА » ІНФОРМАЦІЯ ВІД ВЧИТЕЛЯ

Як написати есе?
  

Як написати есе?

 

Есе від французького "essai", англ. "Essay", "assay" - спроба, проба, нарис; від латинського "exagium" - зважування. Творцем жанру есе вважається М. Монтень ("Досліди", 1580 р.). Це прозовий твір - міркування невеликого об'єму з вільною композицією. Жанр критики та публіцистики, вільне трактування будь-якої проблеми. Есе висловлює індивідуальні враження та міркування з конкретного приводу чи питання і явно не претендує на визначальну або вичерпну трактування предмета. Як правило, есе передбачає нове, суб'єктивно забарвлене слово про що - небудь і може мати філософський, історико-біографічний, публіцистичний, літературно-критичний, науково-популярний, белетристичний характер.

Есе – невеликий текст, що виражає підкреслено індивідуальну точку зору автора. Тому і те, як його написати, є суто особистим вибором. Але деякі поради із цього приводу дати все ж можна.

Інструкція

 

1 крок

 

Обдумайте вміст.

Перед початком написання есе, обдумайте його структуру і вміст. Найпростіше це зробити, поставивши самому собі декілька питань стосовно тематики. Формулювання відповідей на них допоможе в написанні основній частині. Постарайтеся відразу визначити стилістику свого майбутнього оповідання.

 

2 крок

 

Напишіть есе.

В першому параграфі сформулюйте основну ідею вашого майбутнього оповідання. Постарайтеся привернути увагу того, що читає чимось захоплює. 2, 3 і 4 параграф – основна частина. Приведіть аргументи на доказ вашої основної думки. Якщо доречно, наведіть приклади з Вашого життя. Не бійтеся вводити конкретні дані про ваше життя, про себе, своїй сім’ї. Головне, аби це було доречно. У завершальному параграфі підсильте основну думку, висунуту спочатку. Пов’яжіть зі вступом і основною частиною.

 

3 крок

 

Проведіть перевірку.

Перевірте структуру: чи є логічний зв’язок між параграфами? Перевірте, чи в єдиному стилі написано есе. Приберіть все зайве, оповідання повинне вийти коротким і лаконічним. Не бійтеся переписувати есе знов і знов.

 

Поради і попередження:

 

Уникайте помилкових емоцій і зайвих слів.

 

Знайдіть щирий тон, не дуже офіційний, але і не дуже розмовний.

 

Внесіть до есе нотку оптимізму.

Категорія: ІНФОРМАЦІЯ ВІД ВЧИТЕЛЯ | Додав: basted (18.11.2011)
Переглядів: 2687 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Посилання на сайт
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz