Меню сайту
Міні-чат
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сьогодні наш сайт відвідали:
Головна » Статті » УЧНІВСЬКА СТОРІНКА » ІНФОРМАЦІЯ ВІД ВЧИТЕЛЯ

Як написати реферат?
 

Як написати реферат?

 

Реферат, як визначає його Велика радянська енциклопедія, - це короткий виклад письмово зміст книги, наукової роботи і включає огляд відповідних джерел. Реферати дозволяють більш глибоко вивчити якесь питання. Навряд чи життя якого-небудь студента обходиться без написання хоч би одного реферату. Прийшла і ваша черга, але не варто лякатися. Як же треба писати реферати? Існує декілька етапів в написанні рефератів і, слідуючи їм, ви підготуєте гідну роботу і зможете захистити її «відмінно».

 

 Отже, перший етап – вибір теми. В більшості випадків викладач пропонує якийсь список можливих тем рефератів. Не вибирайте ту, в якій вам знайомо тільки одне слово або взагалі жодного, не сподівайтеся абияк. Краще мати хоч би щонайменше уявлення про те, про що ви пишіть. А найголовніше – тема повинна бути цікава вам. І пам'ятаєте, реферати – це не дипломи або дисертації, на їх підготовку відводиться не так вже багато часу, і необхідну літературу доведеться шукати достатньо оперативно. До речі, не забудьте запитати у свого викладача список літератури. Він вам дуже стане в нагоді.

 

   Ну ось тема вибрана, прийшов час визначитися із структурою реферату. Другий етап – розробка плану. Реферати, як правило, бувають не менше ніж на 20-30 листів, тому краще ясно представляти, з яких розділів складатиметься ваша робота, і про що саме ви збираєтеся писати в кожному з них. У будь-якому рефераті обов'язково повинні бути присутніми введення і висновок.

 

   План складений, пора визначитися з джерелами – це третій етап. Тут вам і стане в нагоді список літератури викладача. При написанні реферату краще користуватися книгами і статтями, ніж чужими роботами, викачаними з Інтернету (пам'ятайте, що часи, коли тільки вибрані мали удома Інтернет пройшли, і викладачі сто разів вже читали однакові роботи, навряд чи їм сподобається читати в сто перший раз ще один такий же реферат). Якщо якісь думки з підручників вам особливо сподобалися, то реферати цілком вирішують приведення цитат, звичайно ж, з посиланням на джерело, з вказівкою прізвища автора, назви книги, видавництва і номера сторінки.

 

   Основні підготовчі дії виконання, пора приступити до завершального етапу: написанню самої роботи. Тут вже все залежить від вас: будьте уважні, постарайтеся, що називається, «не лити води», не пишіть незрозумілими словами, які ви самі насилу розумієте. В ув'язненні обов'язково зробити висновки, до яких ви прийшли в результаті всієї вашої роботи.

 

   І ось, коли текст набраний і навіть приготований невелика доповідь, не перешкодить ще раз гарненько прочитати реферат, щоб уникнути безглуздих помилок і не спасувати перед питаннями викладача під час захисту.

Категорія: ІНФОРМАЦІЯ ВІД ВЧИТЕЛЯ | Додав: basted (18.11.2011)
Переглядів: 877 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Посилання на сайт
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz